UA
UA
Профілактика інфекцій під час вагітності

Профілактика інфекцій під час вагітності

Інфекції під час вагітності можуть завдати шкоди мамі, так і майбутній дитині. Зрозуміло, що їх багато і від усього застерегтися неможливо, але можна уникнути багатьох з них, вживши кілька додаткових запобіжних заходів.

9 простих кроків щодо запобігання інфекціям під час вагітності.

1. Дотримуйтесь гігієни.

Мийте руки, особливо після відвідування громадських місць і перед їжею. Регулярне миття рук - один із найкращих способів видалити мікроби, уникнути захворювань та запобігти інфекціям. Якщо мило та проточна вода недоступні, можна використовувати дезінфікуючий гель або серветки.

2. Готуйте м'ясо до готовності.

Соки мають бути прозорими, без рожевого кольору всередині. Справа в тому, що недоварне та недооброблене м'ясо може містити шкідливі бактерії, звані Listeria monocytogenes, які викликають бактеріальну інфекцію.

3. Уникайте непастеризованого (сирого) молока та продуктів із нього.

Наприклад, краще не їсти м'які сири, такі як фета, брі та кесо фреско, якщо на них немає етикеток, на яких зазначено, що вони виготовлені з пастеризованого молока. Непастеризовані (сирі) продукти можуть містити шкідливі бактерії.

4. Будьте обізнані про інфекції:

● приблизно кожна четверта жінка є носієм стрептококів групи B (GBS), але при цьому почувається добре. Мазок під час вагітності покаже, чи має майбутня мама цей тип бактерій. Якщо він дійсно є, поговоріть зі своїм лікарем про те, як захистити дитину під час пологів.

● пройдіть тест на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Деякі люди, які мають ІПСШ, не почуваються хворими і не мають жодних симптомів. Під час вагітності важливо знати, чи є у вас ІПСШ, тому що це може мати серйозні наслідки для новонародженого. Якщо тест на ІПСШ виявиться позитивним, поговоріть зі своїм лікарем про те, що можна зробити, щоб захистити себе та дитину. Деякі ІПСШ піддаються лікуванню навіть під час вагітності.

5. Дізнайтеся більше про вакцинацію.

Деякі вакцини рекомендуються перед вагітністю, під час вагітності або одразу після пологів. Правильні щеплення у потрібний час допоможуть зберегти здоров'я мами та малюка. Наприклад, вакцина проти грипу є особливо важливою під час вагітності. Вакцинація також може допомогти запобігти серйозному захворюванню дитини або проблеми зі здоров'ям на все життя. Звичайно, про щеплення краще порадитися з лікарем.

6. Уникайте людей, які мають інфекцію.

Це особливо актуально для таких інфекцій, як вітряна віспа чи краснуха. Вітряна віспа може спричинити ускладнення вагітності та вроджені дефекти у малюка; краснуха може викликати серйозні вроджені дефекти або зазнати ризику викидня. Тримайтеся подалі від людей із віспою та краснухою, якщо ви самі ще не перенесли їх або якщо вам не робили вакцини до вагітності. Під час пандемії COVID-19 обов'язково дотримуйтесь рекомендованих заходів безпеки - носіть маску, уникайте скупчення людей та практикуйте соціальне дистанціювання.

7. Захистіть себе від комах, які переносять хворобу.

Заражені комарі можуть передавати вірус Зіка, який пов'язаний із уродженими дефектами. Укуси кліщів можуть поширювати хворобу Лайма, яка може викликати ускладнення при вагітності, якщо її не лікувати. У сезон комарів та кліщів надягайте сорочки з довгими рукавами та довгі штани. Використовуйте зареєстровані репеленти від комах. Уникайте подорожей у райони, де інфекції можуть загрожувати вам та вашій дитині.

8. Доручіть міняти наповнювач для котячого туалету будь-кому іншому.

Якщо це необхідно зробити самостійно, обов'язково використовуйте рукавички та після цього вимийте руки. Брудний наповнювач для котячого туалету і ґрунт можуть містити шкідливі паразити, що викликають інфекцію, яку називають токсоплазмозом.

9. Тримайтеся подалі від диких або домашніх гризунів, ящірок, черепах та їх посліду.

Якщо у вас є домашній гризун, наприклад, хом'як або морська свинка, попросіть когось іншого доглядати його до появи дитини. Деякі гризуни можуть бути носіями шкідливого вірусу, який називається вірусом лімфоцитарного хоріоменінгіту.

При плануванні вагітності використовуйте тести HomeTest home-test.com.ua

Наші переваги
Точність
У домашніх умовах - точність результату 99%
Чутливість
Висока чутливість тестів на визначення овуляції - 25 мМО/мл та вагітності - 10 мМО/мл
Зручність
У будь-який час у будь-якому місці
Надійність
За 10 років більше 15 млн. жінок обрали продукцію HomeTest