UA
UA
Як не спровокувати алергію і астму у новонародженого

Як не спровокувати алергію і астму у новонародженого

Давно відомо, що алергія і астма, як правило, передаються у спадок, що підвищує ймовірність розвитку цих захворювань у дітей, у яких один або обоє батьків страждають алергією. На щастя, є заходи, які можуть відстрочити або, можливо, запобігти розвитку алергії або астми.

Профілактика харчової алергії

Загальні тригери, які можуть викликати алергію, включають арахіс, горіхи, коров'яче молоко, яйця, сою, пшеницю, рибу і морепродукти.

Немовлята, у яких є брати або сестри, або хоча б один з біологічних батьків страждає на алергічні захворювання, схильні до ризику розвитку харчової алергії, особливо, якщо у них вже проявляються алергічні симптоми атопічного дерматиту, алергічного риніту або астми.

Обмеження раціону матері певними алергенами під час вагітності та годування груддю, коли в іншому дитина відчуває себе добре, зазвичай, не рекомендується як засіб запобігання харчової алергії.

Грудне молоко найменше викликає алергічну реакцію, легко перетравлюється і зміцнює імунну систему дитини. Особливо рекомендується протягом перших чотирьох-шести місяців.

У період з чотирьох до шести місяців може бути введено дитяче харчування з одним інгредієнтом, зазвичай, включає фрукти (яблука, груші та банани), овочі (зелені овочі, солодка картопля, кабачки і морква) і злаки (рис або вівсяні пластівці). Новий продукт можна вводити кожні 3-5 днів в залежності від готовності дитини. Цей повільний процес дає шанс визначити і виключити будь-яку їжу, що викликає алергічну реакцію.

Яйця, молочні продукти, арахіс, горіхи і рибу можна поступово вводити протягом тих же чотирьох-шести місяців після того, як ви стали переносити менш алергенні продукти. Фактично, відкладання вживання цих продуктів може збільшити ризик розвитку алергії у дитини.

Профілактика алергії і астми на навколишнє середовище

Пилові кліщі

Оскільки деякі речовини, що переносяться по повітрю, можуть викликати симптоми алергії або астми, скорочення контакту з цими речовинами в ранньому віці може відстрочити або запобігти симптоми цих захворювань. Найбільш очевидними алергенами є пилові кліщі і якщо дитина схильна до розвитку алергії, то кліщів потрібно усунути. Наприклад, можна використовувати на подушках і матрацах «непроникні для алергенів» чохли на блискавці і щотижня прати постільну білизну в гарячій воді. Вологість в приміщенні не повинна перевищувати 50%. По можливості, приберіть килими та м'які меблі зі спальні немовляти.

Домашні та інші тварини

Якщо вірити різним дослідженням, то існує досить спірний зв'язок між контактом з тваринами і розвитком алергії і астми, тут необхідно враховувати безліч чинників.

Наприклад, деякі дослідження свідчили про те, що діти, які контактують з тваринами в ранньому віці, більш схильні до розвитку алергії і астми.

Інші дослідження, навпаки, показують, що раннє знайомство з тваринами (зокрема, кішками та собаками) може захистити дітей від розвитку цих захворювань. Останні дослідження також показують, що у дітей, які виросли на фермах, менше ризик появи алергії і астми. У будь-якому випадку, краще порадитися з лікарем, щоб визначити, що краще для вашої дитини.

Тютюновий дим

Дуже важливо не піддавати дітей впливу тютюнового диму до і після народження. Паління під час вагітності збільшує ймовірність хрипів у дитини. Також було доведено, що вплив пасивного паління на дітей збільшує ризик розвитку астми та інших хронічних респіраторних захворювань.

Переваги грудного вигодовування

Інфекції, які починаються в легенях, часто викликають астму. Оскільки годування грудьми протягом принаймні чотирьох-шести місяців зміцнює імунну систему дитини, воно допомагає уникнути цих інфекцій і, в довгостроковій перспективі, астми.

Не нехтуйте консультацією лікаря

Якщо ви вважаєте, що у вашої дитини може бути алергія або астма, важливо звернутися за медичною допомогою. Алерголог / імунолог є фахівцем з діагностики та лікування алергії, астми та інших захворювань імунної системи.

Тестування, проведене алергологом, як правило, безпечно і ефективно для дітей будь-якого віку. Тести на алергію в поєднанні зі знаннями фахівця-алерголога по їх інтерпретації можуть дати точну інформацію про те, на що у вашої дитини алергія, а на що ні.

Наприклад, якщо дитина хрипить, перебуваючи вдома, вам не потрібно відразу ж позбавлятися від кішки. Тест на алергію може показати, що у дитини алергія, наприклад, на пилових кліщів.

Підведемо підсумки:

• Виключно грудне вигодовування протягом перших чотирьох-шести місяців або використання гіпоалергенної суміші може зміцнити імунну систему, затримуючи або запобігаючи атопічному дерматиту і алергії на молоко.

• Обмеження раціону матері під час вагітності або годування груддю не допоможе запобігти розвитку алергії.

• Тверду їжу слід вводити поступово у віці від чотирьох до шести місяців. Яйця, молочні продукти, арахіс, горіхи, рибу і морепродукти можна поступово вводити після того, як дитина стала переносити менш алергенні продукти. Фактично, відкладання вживання цих продуктів може збільшити ризик розвитку алергії у дитини.

• Зниження впливу деяких алергенів, таких як пилові кліщі, може відстрочити або запобігти симптомам алергії або астми.

• Вплив тютюнового диму до і після народження збільшує ризик розвитку хрипів і астми у дитини.

І пам'ятайте, у всьому важлива міра і здоровий глузд! Намагаючись повністю уникати всіх алергенів і жити в стерильному середовищі, ви можете зробити тільки гірше і замість того, щоб запобігти алергії, навпаки, спровокуєте її. Здоров'я вам і вашим діткам!

Наші переваги
Точність
У домашніх умовах - точність результату 99%
Чутливість
Висока чутливість тестів на визначення овуляції - 25 мМО/мл та вагітності - 10 мМО/мл
Зручність
У будь-який час у будь-якому місці
Надійність
За 10 років більше 15 млн. жінок обрали продукцію HomeTest