UA
UA
Гіперопіка та її симптоми

Гіперопіка та її симптоми

Безумовно, всі батьки хочуть виростити здорову, самостійну, розвинену і цілеспрямовану дитину. Але часом батьки, самі того не відаючи, всіма силами перешкоджають цій цілеспрямованості і самостійності. І перешкоджання це полягає у надмірній залученості батьків в життя дітей, так званої "гіперопіка".

Але як же не пропустити цю тонку грань між нав'язливою гіперопікою і звичайною турботою? Як зрозуміти, що з просто турботливого батька чи матусі ви не перетворилися в нав'язливого гіперопікуна, який перешкоджає розкриттю потенціалу і "гальмує" самостійність власної дитини? Пропонуємо ознайомитися з наступними "симптомами гіперопіки", які, можливо, допоможуть не допустити або виправити помилки у вихованні дітей.

1. Захист від невдач.

Ніхто не хоче потерпіти невдачу. Але іноді ми забуваємо про те, що невдачі - це поштовх до пізнання і поліпшення себе. Ніхто не досконалий, і якщо ваша дитина зазнала поразки, не потрібно проектувати це на себе і вважати, що це ваша вина і ви поганий батько чи мати.

Програвати - нормально. Дозвольте дитині відчути невдачу і подивіться, як вона з нею впорається. Можливо, ви будете дуже здивовані.

2. Все робити за дитину.

Всі ми знаємо, що зробити щось самому набагато простіше і швидше, наприклад, заправити ліжко, прибратися в кімнаті, скласти одяг. Але відповідальність починається з простих і маленьких кроків, які ви повинні дозволити дитині зробити самій. Повірте, навіть однорічний малюк може допомогти з прибиранням, витягуючи при цьому уроки відповідальності.

Закріпіть за дитиною якийсь простий щоденний обов'язок, відповідний її віку, і ви помітите, що і до решти завдань вона ставиться з більшою відповідальністю.

3. Переборщувати з втіхою.

У будь-якої матусі "розривається" серце, коли її дитина засмучується через те, що щось не виходить, через падіння або через те, що хтось з інших дітей погано до неї ставиться.

Добре, якщо в такі моменти ви будете поруч, але це не означає, що потрібно надмірно втішати дитину, обіцяти "золоті гори" в магазині іграшок і балувати піцою замість вечері через невеличкий інцидент. Важливо в самому собі знайти грань між легкою розрадою і надмірно бурхливим реагуванням, інакше ми не дозволимо дитині працювати над своїми емоціями самостійно.

4. Управляти дружбою дитини.

Багато хто чомусь вважає, що їх дитина обов'язково повинна дружити з тими, кого їй нав'язують батьки або, навпаки, не дружити з тією чи іншою дитиною з якої-небудь причини, яка відома тільки дорослим. Не маніпулюйте дитиною, вона повинна сама навчитися вибирати друзів і вибудовувати відносини. Звичайно, спершу дитині буде важко розібратися, але на те й існують батьки, щоб легенько підштовхнути до правильного вибору, привівши вагомі аргументи за чи проти такої дружби

Але є й інша сторона медалі: ви завжди можете втрутитися, коли необхідно вирішити проблему так званої дружби, яка завдає шкоди, наприклад, коли інша дитина заподіює фізичну або моральну шкоду вашому малюкові.

5. Постійно нагадувати про небезпеку.

Природно, що забезпечення безпеки дитини - це пріоритет № 1 батьків. Але лякати її до напівсмерті кожною дрібницею - не найкраща тактика.

Зверніть увагу на те, як часто ви говорите своєму чаду «Не можна!», «Перестань!», «Стій!» і т.д. Спіймайте себе на цій думці, коли наступного разу «відірвете» дитину від її заняття і спробуйте «зупинити себе». Ви ж не хочете, щоб ваша дитина чула тільки негатив у всьому, що вона намагається зробити. Спробуйте не перешкоджати їй, бо на своїх помилках - вчаться. Звичайно, ми не говоримо про ситуації, які загрожують життю і здоров'ю. Знайдіть середину.

6. Нескінченні перевірки.

Погодьтеся, що як дбайливі батьки ми іноді перебільшуємо. Так, ми тільки хочемо переконатися, що у дитини все добре, надзвонюючи їй щогодини, коли вона на прогулянці або в школі. Але цими діями ми лише розлютимо сина чи дочку. Набагато простіше домовитися з дитиною, що вона сама буде вас попереджати про те, коли добралася до школи або на тренування, щоб ви зайвий раз не "діставали" її дзвінками.

7. Надмірна огорожа.

На жаль, сьогоднішній світ влаштований так, що діти грають в жорстокі відеоігри, дивляться неналежні зображення і відео по телевізору або в комп'ютері, які раніше були тільки на платних каналах і тільки після опівночі. І як би ви не обмежували цей контент вдома, дитина, якщо захоче, знайде його в іншому місці: будь-то в школі або у друзів.

Ви все одно не зможете на 100% захистити дитину від будь-чого шкідливого і не зможете ростити її далеко від реального світу, це просто неможливо.

Тому краще привчити і себе і дитину жити в суворих реаліях сучасного світу. Потрібно пояснювати дітям, чим загрожує повторення за друзями або за героями відео з тик-току. Розкажіть, в яку ситуацію можна потрапити, здійснюючи необачні вчинки. А ще діти добре реагують на невигадані історії, які траплялися саме з вами, навчіть їх на своїх же помилках.

І пам'ятайте, дітям потрібен простір, щоб рости і розвиватися, робити помилки і вчитися на них. Якщо ви надмірно турботливий батько або матуся, постарайтеся зробити крок назад. Дайте дитині трохи більше свободи. Ведіть її по шляху, але не захищайте від всього підряд.

Наші переваги
Точність
У домашніх умовах - точність результату 99%
Чутливість
Висока чутливість тестів на визначення овуляції - 25 мМО/мл та вагітності - 10 мМО/мл
Зручність
У будь-який час у будь-якому місці
Надійність
За 10 років більше 15 млн. жінок обрали продукцію HomeTest