UA
UA
Забобони вагітних з усього світу

Забобони вагітних з усього світу

Якщо ви були вагітні, то, напевно, чули один або декілька з нижчеперелічених забобонів. І якщо одні забобони цілком логічні і мають місце бути, то інші вже зовсім безглузді. У будь-якому випадку, у що вірити, а в що ні - особиста справа кожного. Головне – якщо почуєте той чи інший забобон, включайте логіку і здоровий глузд;) Дізнаємося, яких прикмет дотримуються вагітні з різних країн і розвіємо деякі міфи.

1. Не дозволяти чужим торкатися до живота вагітної.

На нашу думку, це відмінна відмовка для тих майбутніх мам, які не люблять дотику до їх вагітного животика без дозволу. Взагалі, це ліберійське марновірство, згідно з яким незнайомці не повинні торкатися майбутніх мам, тому що злі духи можуть вкрасти дитину з утроби матері. Саме тому їй слід підпускати до себе тільки близьких і членів сім'ї.

Забобон має право на існування - адже ніколи не знаєш, які думки у іншої людини і яку емоцію вона відчуває в цей момент. Дитину з живота у вас, звичайно, ніхто не вкраде, але нехай краще незнайомці тримають свої руки при собі :).

2. Не тримати гостре біля ліжка.

У китайській культурі вважається, що ліжко - це символ родючості і поряд з ним або на ньому заборонено класти гострі предмети, такі, як голки і ножиці, щоб пологи не були важкими. З іншого боку, під ліжком дозволяється зберігати кинджал, так як він використовується для відбивання злих духів, які можуть затримуватися навколо ненародженої дитини.

Ми ж вважаємо, що гострі предмети і правда краще подалі тримати від ліжка, але тільки тому, щоб випадково ними не поранитися, наприклад, коли тягнетеся за телефоном або книги.

3. Уникати мавп, ведмедів і верблюдів.

Згідно зі старим турецьким повір'ям під час вагітності дивитися на ведмедів, мавп і верблюдів - погана прикмета. І на цей раз винні не злі духи... Мабуть, це самі майбутні мами придумали, що повинні шукати тільки прекрасне в тому, на що вони дивляться, якщо хочуть привести на світ гарних дітей. На їхню думку, вищезгадані тварини красою не наділені :).

4. Захищатися від місяця.

Ця давня прикмета бере свій початок у ацтеків, які вважали, що якщо вагітна подивилася на місяць, то її майбутня дитина може народитися з вовчою пащею. Щоб запобігти цьому, вони носили щось металеве, щоб відхиляти місячні промені.

А ми вважаємо, що якщо вагітна буде вчасно лягати спати, а не бродити по ночах, то і від місяця їй захищатися немає потреби. Еге ж ;)?

5. Уникати затемнення.

В Індії затемнення вважають поганою ознакою і для захисту від них вводиться багато запобіжних заходів. Наприклад, вагітним потрібно уникати використання гострих предметів, а також накривати вікна газетою або товстою тканиною, щоб запобігти попаданню променів затемнення в будинок. А ще не можна їсти і купатися до тих пір, поки затемнення не пройде.

Але якщо задуматися, а хіба так часто у нас трапляються затемнення, щоб так сильно від них захищатися?

6. Їсти те, що вимагає організм.

Здавалося б, цілком логічно їсти те, що вимагає організм. Але, як виявляється, це теж прикмета! І виникла вона ось звідки: в перекладі з деяких мов слово «родимка» означає тяжіння, тому моральний обов'язок будь-якої майбутньої мами задовольняти будь-яке тяжіння до їжі, яке вона відчуває під час вагітності. Якщо цього не робити, то, як стверджує повір'я, у її дитини з’явиться відмітка схожа на форму їжі, в якій вагітна собі відмовляла.

На нашу думку, вагітна дійсно повинна їсти те, що їй хочеться, але робити це розумно. Наприклад, якщо весь час хочеться гамбургерів, то потрібно подумати або порадитися з лікарем, нестача якого елемента насправді викликає таке тяжіння і усунути це більш корисними продуктами. Адже здорове харчування вагітної - це дійсно важливо.

7. Уникати похорону.

У культурі американських індіанців існує віра в те, що якщо вагітна побуває на похоронах, то у неї може статися викидень, так як ненароджена дитина захоче повернутися в духовний світ разом з померлим.

Ми ж більше схиляємося до того, що якщо немає серйозних причин відвідувати похорони, то краще цього і справді не робити - зайві негативні емоції вагітній ні до чого.

8. Уникати весілля.

Якщо з попередньою прикметою все логічно, то ця прикмета нам здасться, як мінімум, дивною. Якби ви жили в Китаї, будучи вагітною, то і на весілля вам дорога закрита. Вважається, що якщо вагітна жінка, наречена і наречений знаходяться в одній кімнаті, то відбувається зіткнення «енергії ци» або «удачі», яке може призвести до того, що нещастя захлесне ще не народжену дитину.

Китайці дуже шанують цю традицію і вірять в необхідність зосередитися на одній сприятливій події за раз, щоб вагітність і весілля не могли співіснувати в гармонії, оскільки вся удача анулюється.

Але ми не в Китаї, і якщо вагітну запросили на весілля, то чому б не піти і не повеселитися;)?

9. Заборона на лайку.

Майбутня мама, виявляється, також зобов'язана завжди залишатися ввічливою. Деякі народи нецензурну лайку розглядають, як прокляття власної майбутньої дитини. А якщо майбутня мама ще й плаче або нервує, то передбачається, що потім дитина буде робити те ж саме.

Що ж, це теж цілком логічна прикмета, але пов'язано це, скоріше, більше з психологічним аспектом, ніж з чимось потойбічним. Тому і говориться, що вагітним потрібні тільки позитивні емоції.

10. Не можна терти живіт.

Як часто ви бачили, що вагітні труть свої животики? Та завжди :) А ось китайські забобони свідчать, що вагітна жінка не повинна терти живіт. Цей майже несвідомий акт прихильності може, на їхню думку, призвести до народження вимогливої та розбещеної дитини.

Поспішаємо вас переконати, торкання до живота нічого такого не обіцяють, гладьте скільки завгодно. А розпещеною дитина може вирости, лише якщо їй занадто потурати.

11. Не можна влаштовувати вечірку для майбутньої мами.

В єврейських колах отримувати і відкривати подарунки для майбутньої дитини вважається прокляттям і розглядається, як запрошення пристріту (сглаз). Такі свята дуже поширені в США, а у нас тільки входять в моду.

Влаштовувати їх чи ні - особиста справа вагітної. І якщо майбутня мама буде відчувати при цьому позитивні емоції і радість, то навіщо вірити в необгрунтовані забобони?

12. Вагітність в секреті.

У Болгарії вважають, що вагітність слід тримати в секреті якомога довше, щоб не наврочили. Але ніяких науково-обгрунтованих доказів цьому немає. Тим більше, довго приховувати все одно не вийде;).

13. Уникати річок, озер і морів.

Відповідно до культури хмонгів, вагітним заборонено відвідувати пляжі. Вони вважають, що у великих водоймах живуть злі і ревниві сили, які намагаються вкрасти дух ще не народжених немовлят.

А ми розвіємо і цей міф: вода заспокійливо діє на вагітних і не важливо плаваєш ти в ній або просто насолоджуєшся шумом прибою.

 

І пам'ятайте, логіка, материнський інстинкт і здоровий глузд часом здатні творити чудеса!

Наші переваги
Точність
У домашніх умовах - точність результату 99%
Чутливість
Висока чутливість тестів на визначення овуляції - 25 мМО/мл та вагітності - 10 мМО/мл
Зручність
У будь-який час у будь-якому місці
Надійність
За 10 років більше 15 млн. жінок обрали продукцію HomeTest