UA
UA
Важливі питання про тести на вагітність

Важливі питання про тести на вагітність

1. Що таке хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ)?

Хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ) - гормон що виробляється відразу після імплантації ембріона в матці, яка відбувається на 7—10 день після овуляції, а за статистикою на 9-10 день . Цей гормон починає продукуватися з перших годин вагітності і зростає в кілька тисяч разів до 7—11 тижня, потім поступово знижується. Саме на якісному аналізі наявності ХГЧ в сечі засновані тести на вагітність.

2. Що таке чутливість і яка вона буває?

Чутливість тесту на вагітність виражається в мМО/мл (міжнародних одиницях на мілілітр) і варіюється від 10 мМО/мл до 40 мМО/мл. Чим нижче показник, тим більш чутливим є тест і тим на більш ранньому терміні він може визначити вагітність.

Більшість тестів мають стандартну чутливість 20—25 мМО/мл. Тест з зазначеною чутливістю дає об'єктивний результат не раніше тижневої затримки менструації. Тести з чутливістю 10 мМО/мл  може розпізнати вагітність навіть з невеликим рівнем ХГЛ в організмі, що дозволяє їх використовувати на 7-ий день вагітності, тобто за 1-2 дні до передбачуваної менструації.

3. Чим керуються виробники при виготовленні тестів на вагітність?

При виготовленні тестів виробники виходять з середньостатистичних даних, що менструальний цикл жінки складає приблизно 28 днів, а овуляція і зачаття відбуваються приблизно на 14-й день її місячного циклу. Це означає, що середньостатистична жінка теоретично зможе отримати вірний результат тесту, якщо зробить його десь за 2 дні до очікуваної менструації. Проте, це вірно не для всіх жінок, оскільки у деяких, менструальний період може бути коротшим або довшим, крім того, овуляція і зачаття могли статися раніше або пізніше. У таких випадках потрібно робити тест на вагітність тоді, коли вже спостерігається затримка менструації.

4. На який день після овуляції можна проводити тест?

В принципі, позитивний результат можна отримати вже на 7-й день після овуляції. На імплантацію ембріона потрібно від 6 до 12 днів, зазвичай це 10 днів. У 90% випадків до цього часу ембріон вже імплантується в стінку матки і починає виробляти ХГЛ. Однак в 10% випадків імплантація може відбутися у інший проміжок часу. При затримці менструації в 1 тиждень — імплантація відбувається вже в 97% випадків. Саме тому всі гінекологи радять своїм пацієнткам робити тести тільки після затримки менструації!

5. Чому результат тесту може бути помилковим?

Якщо концентрація ХГЧ недостатня, результат тесту може виявитися хибно-негативним. Так може статися тоді, коли зачаття відбулося незадовго до початку менструації  і ХГЧ ще не встиг накопичитися в достатній для діагностики кількості.

Визначити точний момент овуляції, а тим більше запліднення та імплантації — майже неможливо. Останні наукові дослідження показали, що приблизно в 10% випадків імплантація відбувається значно пізніше, тільки після першого дня затримки менструації, в зв'язку з чим може спостерігатися затримка в отриманні позитивного результату.

6. Як підвищується рівень ХГЧ в організмі вагітної жінки?

Розглянемо на прикладі:

Ми знаємо, що рівень ХГЧ підвищується поступово, кожен день в 2 рази. Припустимо, що запліднена яйцеклітина прикріпилась до стінки матки на 7-ий день після овуляції. Рівень ХГЛ в цей день зріс до 2 мМО, на 8-ий день — до 4 мМО, на 9-ий — до 8 мМО, на 10-ий — до 16 мМО. З даного розрахунку можна зробити висновок, що тести з чутливістю 10 мМО зможуть визначити рівень ХГЛ в організмі жінки на 10 день, за умови, якщо вагітність протікає нормально, без відхилень.

Тепер розглянемо імплантацію на 10 день. На 10 день — рівень ХГЧ виріс до 2 мМО, на 11-ий день — до 4 мМО, на 12-ий — до 8 мМО, на 13-ий — до 16 мМО. Таким чином, якщо імплантація відбулася на 10-ий день після запліднення, то тести з чутливістю 10 мМО зможуть визначити вагітність в організмі жінки на 13 день, тобто в перший день в який мала початися менструація.

Жіночий організм часом буває непередбачуваний. В 1% випадків імплантація відбувається на 3-ій день після зачаття, а в 3% буває на 12-13 день після зачаття. Тому лікарі-гінекологи рекомендують проводити тести на вагітність в перші дні затримки менструального циклу, задля уникнення хибно-негативного результату тесту.

Наша Компанія солідарна з думкою лікарів-гінекологів, так як ми дбаємо про вас дорогі жінки і не бажаємо вводити вас в оману недостовірними результатами, ми хочемо врахувати особливості кожного організму, тому й не беремо до уваги ідеальну модель процесу протікання вагітності.

Тести «Home Test» 10 мМО / мл встигли заслужити гарну репутацію, і ми цінуємо це. Саме з цієї причини ми постійно вдосконалюємо нашу продукцію, надаючи їй якісно відмінні характеристики. Так, наприклад, однією з них є зміна упаковки, яка стала більш зрозумілою і читабельною для користувача.

Тепер, розглянувши відповіді на хвилюючі вас питання, ви розумієте, чому ми перестали писати на коробках «з 7-го дня після запліднення», і почали писати «з 1-го дня затримки». Новий напис став не просто набором літер, а нашою рекомендацією, тому що саме в перший день затримки, беручи до уваги усі індивідуальні особливості жіночого організму, можна отримати дійсно достовірний результат.

Наші переваги
Точність
У домашніх умовах - точність результату 99%
Чутливість
Висока чутливість тестів на визначення овуляції - 25 мМО/мл та вагітності - 10 мМО/мл
Зручність
У будь-який час у будь-якому місці
Надійність
За 10 років більше 15 млн. жінок обрали продукцію HomeTest