Якщо вам трапилася на очі ця стаття, швидше за все, ви або плануєте або готуєтеся стати мамою. Що ж, ми раді, що ви підійшли до цієї теми серйозно і усвідомлено, раз цікавитеся вітамінами під час вагітності. Але хочемо звернути вашу увагу на те, що все, що ви читаєте на просторах інтернету, носить більше інформативний характер, ніж рекомендаційний. Тому в цій статті ви знайдете перелік вітамінів, які ЗВИЧАЙНО призначають при СТАНДАРТНІЙ вагітності. Але, як ви знаєте, у кожної людини різний організм, вага, спосіб життя і, відповідно, різна потреба у вітамінах.
Прочитавши цю статтю, ми радимо не бігти відразу в аптеку за покупкою добавок, а проконсультуватися з вашим гінекологом. Пам'ятайте! Тільки лікар за описаними вами симптомами і зданими аналізами зможе зрозуміти, яких саме поживних речовин вам не вистачає і в якій кількості.
Отже, які вітаміни, зазвичай, рекомендують вагітним.
1. Пренатальні вітаміни - це полівітаміни, спеціально розроблені для задоволення підвищеної потреби в мікроелементах під час вагітності. Але в деяких випадках, крім вагітності, їх можуть рекомендувати приймати ще до зачаття, а також під час годування грудьми.
ВАЖЛИВО! Вітаміни для вагітних не замінять здорове і збалансоване харчування, вони можуть тільки допомогти запобігти прогалам в харчуванні додатковими поживними мікроелементами.
2. Фолієва кислота відіграє важливу роль в рості і розвитку плода, а також в синтезі ДНК і виробництві червоних кров'яних тілець. Її призначають для того, щоб знизити ризик вроджених аномалій майбутнього малюка.
3. Залізо. Під час вагітності потреба в залізі зростає в кілька разів, оскільки обсяг крові майбутньої мами збільшується приблизно на 45%. Залізо особливо важливо для транспортування кисню, здорового росту і розвитку майбутнього малюка і плаценти.
Під час вагітності важливо не допустити анемію, так як вона може спровокувати передчасні пологи, післяпологову депресію і анемію у новонародженого.
4. Вітамін D має величезне значення для імунітету в цілому і здоров'я кісток зокрема. Дефіцит цього вітаміну під час вагітності може збільшити ризик кесаревого розтину, прееклампсії, передчасних пологів і гестаційного діабету.
5. Магній - це мінерал, задіяний в сотнях хімічних реакцій організму. Особливу роль він відіграє в нервовій, імунній та м'язовій системах.
Дефіцит цього мінералу під час вагітності може збільшити ризик появи хронічної гіпертонії і передчасних пологів.
6. Риб'ячий жир, що містить докозагексаєнову кислоту (DHA) і ейкозапентаєнову кислоту (EPA), грає не останню роль у розвитку мозку дитини.
Ці дві незамінні жирні кислоти під час вагітності важливі для правильного розвитку плоду, знижують ризик передчасних пологів і можуть зменшити післяпологову депресію.
7. Холін - це органічна водорозчинна речовина, яка відіграє життєво важливу роль в розвитку мозку дитини і допомагає запобігти аномалії мозку і хребта.
Друга частина цієї статті може вам стати в нагоді, якщо у вас були ситуації, коли бабуся / мама / свекруха / сусідка радили вам приймати трави з тією чи іншою метою.
Добавки і трави, з якими слід бути обережними під час вагітності.
1. Вітамін А, який часто міститься в пренатальних вітамінних комплексах, дійсно важливий для розвитку зору та імунної функції плода. Але його надлишок може виявитися дуже шкідливим. Так як цей вітамін є жиророзчинним, його надлишки відкладаються в печінці, що може чинити токсичну дію на організм, призвести до пошкодження печінки і навіть викликати вроджені дефекти у дитини.
2. Вітамін Е відіграє важливу роль в організмі і бере участь в експресії генів і імунній функції, але у вигляді добавок вагітним його приймати не рекомендується. Надлишок вітаміну Е може спровокувати болі в животі і передчасний розрив амніотичного мішка.
3. Імбир. Можливо, ви чули про те, що корінь імбиру використовують для зменшення нудоти і блювоти. І хоча імбир може допомогти зменшити ці неприємні симптоми вагітності, двічі порадьтеся з лікарем, так як вплив імбиру конкретно на плід мало вивчено.
4. Чорний кохош (клопогон чорний) - небезпечна рослина для вагітних: може викликати скорочення матки і спровокувати передчасні пологи.
5. Жовтокорінь - може призвести до рідкісного типу пошкодження мозку, що згодом може спровокувати летальний результат. Якщо ви вагітні, ні в якому разі не використовуйте жовтокорінь.
6. Донг Квай - корінь дуже популярний в традиційній китайській медицині, який використовують понад 1000 років. Але якщо ви не хочете стимулювати скорочення матки і підвищити ризик викидня, уникайте цю рослину.
7. Йохимбе - добавка з кори одного африканського дерева, про позитивні властивості якого можуть говорити багато, але не для вагітних.
Ця рослина може викликати у майбутньої мами високий кров'яний тиск, серцеві напади та судоми.
Отже, вагітність - це прекрасний час і ваша мета - якомога краще піклуватися про себе і майбутню дитину. Тому ще раз нагадуємо: БУДЬ-ЯКІ трав'яні та вітамінні добавки слід приймати тільки з дозволу вашого лікаря!