UA
UA
Доцільність вживання вітамінів під час вагітності

Доцільність вживання вітамінів під час вагітності

Якщо вам трапилася на очі ця стаття, швидше за все, ви або плануєте або готуєтеся стати мамою. Що ж, ми раді, що ви підійшли до цієї теми серйозно і усвідомлено, раз цікавитеся вітамінами під час вагітності. Але хочемо звернути вашу увагу на те, що все, що ви читаєте на просторах інтернету, носить більше інформативний характер, ніж рекомендаційний. Тому в цій статті ви знайдете перелік вітамінів, які ЗВИЧАЙНО призначають при СТАНДАРТНІЙ вагітності. Але, як ви знаєте, у кожної людини різний організм, вага, спосіб життя і, відповідно, різна потреба у вітамінах.

Прочитавши цю статтю, ми радимо не бігти відразу в аптеку за покупкою добавок, а проконсультуватися з вашим гінекологом. Пам'ятайте! Тільки лікар за описаними вами симптомами і зданими аналізами зможе зрозуміти, яких саме поживних речовин вам не вистачає і в якій кількості.

Отже, які вітаміни, зазвичай, рекомендують вагітним.

1. Пренатальні вітаміни - це полівітаміни, спеціально розроблені для задоволення підвищеної потреби в мікроелементах під час вагітності. Але в деяких випадках, крім вагітності, їх можуть рекомендувати приймати ще до зачаття, а також під час годування грудьми.

ВАЖЛИВО! Вітаміни для вагітних не замінять здорове і збалансоване харчування, вони можуть тільки допомогти запобігти прогалам в харчуванні додатковими поживними мікроелементами.

2. Фолієва кислота відіграє важливу роль в рості і розвитку плода, а також в синтезі ДНК і виробництві червоних кров'яних тілець. Її призначають для того, щоб знизити ризик вроджених аномалій майбутнього малюка.

3. Залізо. Під час вагітності потреба в залізі зростає в кілька разів, оскільки обсяг крові майбутньої мами збільшується приблизно на 45%. Залізо особливо важливо для транспортування кисню, здорового росту і розвитку майбутнього малюка і плаценти.

Під час вагітності важливо не допустити анемію, так як вона може спровокувати передчасні пологи, післяпологову депресію і анемію у новонародженого.

4. Вітамін D має величезне значення для імунітету в цілому і здоров'я кісток зокрема. Дефіцит цього вітаміну під час вагітності може збільшити ризик кесаревого розтину, прееклампсії, передчасних пологів і гестаційного діабету.

5. Магній - це мінерал, задіяний в сотнях хімічних реакцій організму. Особливу роль він відіграє в нервовій, імунній та м'язовій системах.

Дефіцит цього мінералу під час вагітності може збільшити ризик появи хронічної гіпертонії і передчасних пологів.

6. Риб'ячий жир, що містить докозагексаєнову кислоту (DHA) і ейкозапентаєнову кислоту (EPA), грає не останню роль у розвитку мозку дитини.

Ці дві незамінні жирні кислоти під час вагітності важливі для правильного розвитку плоду, знижують ризик передчасних пологів і можуть зменшити післяпологову депресію.

7. Холін - це органічна водорозчинна речовина, яка відіграє життєво важливу роль в розвитку мозку дитини і допомагає запобігти аномалії мозку і хребта.

 

Друга частина цієї статті може вам стати в нагоді, якщо у вас були ситуації, коли бабуся / мама / свекруха / сусідка радили вам приймати трави з тією чи іншою метою.

Добавки і трави, з якими слід бути обережними під час вагітності.

1. Вітамін А, який часто міститься в пренатальних вітамінних комплексах, дійсно важливий для розвитку зору та імунної функції плода. Але його надлишок може виявитися дуже шкідливим. Так як цей вітамін є жиророзчинним, його надлишки відкладаються в печінці, що може чинити токсичну дію на організм, призвести до пошкодження печінки і навіть викликати вроджені дефекти у дитини.

2. Вітамін Е відіграє важливу роль в організмі і бере участь в експресії генів і імунній функції, але у вигляді добавок вагітним його приймати не рекомендується. Надлишок вітаміну Е може спровокувати болі в животі і передчасний розрив амніотичного мішка.

3. Імбир. Можливо, ви чули про те, що корінь імбиру використовують для зменшення нудоти і блювоти. І хоча імбир може допомогти зменшити ці неприємні симптоми вагітності, двічі порадьтеся з лікарем, так як вплив імбиру конкретно на плід мало вивчено.

4. Чорний кохош (клопогон чорний) - небезпечна рослина для вагітних: може викликати скорочення матки і спровокувати передчасні пологи.

5. Жовтокорінь - може призвести до рідкісного типу пошкодження мозку, що згодом може спровокувати летальний результат. Якщо ви вагітні, ні в якому разі не використовуйте жовтокорінь.

6. Донг Квай - корінь дуже популярний в традиційній китайській медицині, який використовують понад 1000 років. Але якщо ви не хочете стимулювати скорочення матки і підвищити ризик викидня, уникайте цю рослину.

7. Йохимбе - добавка з кори одного африканського дерева, про позитивні властивості якого можуть говорити багато, але не для вагітних.

Ця рослина може викликати у майбутньої мами високий кров'яний тиск, серцеві напади та судоми.

Отже, вагітність - це прекрасний час і ваша мета - якомога краще піклуватися про себе і майбутню дитину. Тому ще раз нагадуємо: БУДЬ-ЯКІ трав'яні та вітамінні добавки слід приймати тільки з дозволу вашого лікаря!

Наші переваги
Точність
У домашніх умовах - точність результату 99%
Чутливість
Висока чутливість тестів на визначення овуляції - 25 мМО/мл та вагітності - 10 мМО/мл
Зручність
У будь-який час у будь-якому місці
Надійність
За 10 років більше 15 млн. жінок обрали продукцію HomeTest