UA
UA
Чи можна при вагітності займатися спортом?

Чи можна при вагітності займатися спортом?

Жінки, які вели активний спосіб життя, часто запитують, чи можна під час вагітності займатися спортом і робити будь-які фізичні вправи? Звичайно можна! Адже вагітність - це не вирок і не хвороба! Це – специфічний стан жіночого організму, його пристосованість до виношування дитини, обумовлений гормональними і деякими фізичними змінами. Не варто перетворюватися в нерухому порцелянову ляльку, якщо в цьому немає необхідності. Звичайно бувають поодинокі випадки, коли жінка знаходиться під загрозою викидня і тому змушена 7-8 місяців провести в ліжку. Якщо ж Ваша вагітність проходить без ускладнень, то помірні фізичні вправи підуть тільки на користь Вам.

Отже, чи можна під час вагітності займатися фізичними вправами, і якщо так, то якими саме? Є кілька правил для жінок, які до вагітності займалися спортом. По-перше, відновлювати свою фізичну активність можна лише в другому триместрі, тому що в першому завжди існує загроза викидня. Та й формування плоду, яке відбувається в першому триместрі, має проходити без додаткових навантажень на організм жінки.

По-друге, без лікаря гінеколога, який спостерігає вагітність, не варто починати робити  навіть найпростіші вправи. Наприклад, в інтернеті з'явилася маса сайтів, що рекомендують займатися йогою для вагітних. Безумовно, вона корисна, але не всім, тому що деякі вправи спрямовані на м'язи живота. Подібні навантаження необхідно виконувати тільки під наглядом фахівця!

Активна вагітність без спостереження лікарів жіночої консультації часто призводить до кровотеч і викиднів. Справа в тому, що вагітній не можна перегріватися, а будь-які фізичні вправи - це закономірне підвищення температури тіла. Також під час фізичних навантажень обов’язково необхідно стежити за водним балансом і частотою пульсу.

Ще два важливі чинники, на які потрібно звернути увагу - регулярність тренувань і правильність виконання вправ.

Чи можна під час вагітності займатися стрибками, їздою на велосипеді, бігом, нахилами? Ні, ні в якому випадку! Не можна робити вправи пов'язані з різкими рухами руками і ногами. До них можна віднести нешкідливі на перший погляд теніс і волейбол. Також не можна кататися на конях, водних лижах, гірках і, так званих, «бананах».

Активна вагітність – це, перш за все, спеціальні вправи в групах для вагітних у жіночих консультаціях та Аква аеробіка для вагітних. Будь ласка, прислухайтеся  до наших порад і рекомендацій Вашого лікаря, і тоді Ваша вагітність пройде без ускладнень і проблем.

Наші переваги
Точність
У домашніх умовах - точність результату 99%
Чутливість
Висока чутливість тестів на визначення овуляції - 25 мМО/мл та вагітності - 10 мМО/мл
Зручність
У будь-який час у будь-якому місці
Надійність
За 10 років більше 15 млн. жінок обрали продукцію HomeTest