UA
UA RU
Все, що вам потрібно знати про жіноче здоров’я

Все, що вам потрібно знати про жіноче здоров’я

В хаосі сучасної повсякденності здоровий спосіб життя може відійти на другий план поряд з домашніми справами, роботою та напруженим графіком, коли все треба встигнути. Здорові звички - найкращий спосіб уникнути хвороб, подовжити своє життя та стати щасливішою. Отже, тримайте інструкцію до більш тривалого та здорового життя.

✔ Боріться зі стресом.

Кар'єра. Діти. Сім'я. Друзі… Багато жінок занадто відповідальні і тому кожен день знаходяться у стресі, через який сиві волоски є найменшою проблемою.

Надмірний стрес може призвести до:

 • гіпертонія,
 • розлад шлунку або інші шлунково-кишкові проблеми,
 • біль у спині,
 • конфлікти у відносинах,
 • труднощі зі сном,
 • збільшення ваги.

Боріться зі стресом за допомогою таких релаксаційних технік, які підійдуть саме вам: у когось це може бути ароматерапія, комусь допоможе молитва, добре допомагають при стресі медитація та йога, чи навіть звичайні фізичні вправи. Головне, не “запускайте” відчуття стресу та депресії, аби воно не переросло у щось більш серйозне. Майте час на те, що вам до душі.

✔ Захищайте шкіру.

Як би ви не любили засмагати, треба пам’ятати про те, що ультрафіолетове випромінювання дуже негативно впливає на стан шкіри. Тож, у спеку неодмінно користуйтеся сонцезахисним засобом аби уникнути пігментних плям і навіть раку. Носіть захисний одяг і сонцезахисні окуляри і намагайтеся уникати сонця в середині дня. Якщо ви помітили будь-які зміни у веснянках або нові чи незвичні плями, зверніться до дерматолога.

✔ Майте статеве життя.

Здорове статеве життя приносить багато нагород, і справа не лише в калоріях, спалених між простирадлами. Жінки із здоровим статевим життям мають менший ризик серцево-судинних захворювань, високого кров'яного тиску та інфарктів, ніж чоловіки.

✔ Турбуйтеся про наступне покоління.

Незалежно від того, чи ви вагітні, намагаєтесь завагітніти чи просто починаєте це обмірковувати, здорове життя вашої дитини починається з підготовки. Ще до того, як пройти тест на вагітність, ви можете вжити значних заходів для захисту здоров’я майбутньої дитини.

Турбота про себе - значить піклування про свого майбутнього малюка. Деякі способи поведінки, включаючи вживання алкоголю та куріння, можуть завдати шкоди вашій дитині. Вони також можуть збільшити ризик ускладнень. Так само ви можете збільшити свої шанси на здорову дитину, збалансовано харчуючись, приймаючи пренатальні вітаміни, проявляючи активність та спостерігаючи за ранніми ознаками вагітності.

✔ Робіть обстеження у лікаря та самообстеження.

Рак молочної залози - один із найпоширеніших видів раку у всіх жінок світу. Лікарі рекомендують робити мамографію та відвідувати гінеколога щорічно, починаючи з 30 років. Але якщо є сімейний або особистий анамнез цього захворювання, то ризик розвитку вищий, а це значить, що починати перевірки треба раніше. Також жінкам старше 20 років лікарі рекомендують щомісяця проводити самообстеження грудей, аби уникнути самого захворювання або вчасно почати лікування.

✔ Запобігайте “шкідливостей”.

Одним із способів запобігти хворобам та інфекціям є уникнення паління. Також слід уникати тих, хто це робить. Пасивне паління може бути настільки ж небезпечним, як і власне паління.

Інші відомі ризики для здоров’я включають наркотики та алкоголь. Для жінок помірною кількістю алкоголю є 350 мл пива, 140 мл вина або приблизно 20 мл міцних напоїв щодня. Один келих  якісного червоного вина (140 мл) на день може допомогти зменшити ризик серцевих захворювань, але якщо більше - збільшується ризик раку та інших захворювань.

✔ Рухайтеся.

Заняття спортом - це один з найкращих способів запобігти серцевим захворюванням і підтримувати міцність свого серця. Це також корисно для психічного та кісткового здоров’я жінки.

Прагніть рухатися не менш, ніж 30 хвилин хоча б чотири дні на тиждень. Найкраще підходять аеробні або кардіотренажери, а також ходьба, біг підтюпцем, танці та плавання. Знайдіть те, що до вподоби саме вам, обраний вид активності повинен подобатися, інакше це буде лише черговий крок до стресу.

Звичайно, одного кардіо може бути недостатньо для оптимального здоров’я та фізичної форми. Намагайтеся поєднувати його з силовими тренуваннями. Вони добре формують м’язи, активізують обмін речовин і допомагають підтримувати міцність кісток. Це особливо важливо для жінок в постменопаузі.

✔  Харчуйтеся збалансовано.

Правильне харчування - основа здорового способу життя. Крім схуднення та підтримання ваги, збалансоване харчування є вирішальним для загального стану здоров’я жінки. Корисна їжа забезпечує вітамінами, мінералами та поживними речовинами.

Збалансоване харчування починається з уникання нездорової їжі. Упаковані та оброблені продукти часто наповнені цукром, сіллю, шкідливими жирами та калоріями.

Краще замініть їх на:

 • свіжі фрукти та овочі,
 • продукти з цільного зерна,
 • продукти, багаті клітковиною (квасоля, листова зелень),
 • свіжа риба,
 • пістні нарізки м’яса та птиці,
 • корисні жири (горіхи, насіння, оливкова олія),
 • молочні продукти середньої жирності.

Порада: ні в якому разі не робіть покупки голодними, а ще краще - складіть список і дотримуйтеся його.

Пам’ятайте, що зайва вага може збільшити ризик розвитку багатьох захворювань, включаючи рак, діабет та серцеві напади.

✔ Вживайте вітаміни.

Ви, звичайно, можете приймати полівітаміни, але краще отримувати вітаміни з їжею. Для цього лише потрібно їсти різноманітну їжу різних кольорів, в якій містяться не лише вітаміни, а й мінерали та клітковина.

І, пам'ятайте, ваше здоров’я у ваших руках. А здоров’я жінки важливе не лише для неї самої, а і для процвітання та благополуччя її родини. Тож, не нехтуйте власним здоров’ям фізичним, чи то емоційним і любіть себе :).

Наші переваги
Точність
У домашніх умовах - точність результату 99%
Чутливість
Висока чутливість тестів на визначення овуляції - 15 мМО/мл та вагітності - 10 мМО/мл
Зручність
У будь-який час у будь-якому місці
Надійність
За 10 років більше 15 млн. жінок обрали продукцію HomeTest