UA
UA
Післяпологова депресія і як з нею боротися

Післяпологова депресія і як з нею боротися

Жінки, яким пощастило стати мамами, не з чуток знають, що дати життя дитині непросто з фізичної точки зору. Найчастіше, через якийсь час тіло приходить до норми, але ось що робити, якщо після такої події і психіка встигла «підкоситися»?

Для початку варто розібратися, чи дійсно у вас депресія чи просто чергова «осіння хандра». За словами психологів, післяпологовий стан, який відчувають жінки, в залежності від симптомів прийнято ділити на декілька ступенів:

1. Посттравматичний синдром, який спостерігається протягом 24-48 годин після важких пологів. Симптомами є нічні кошмари, що повторюють образи, події і загальне занепокоєння жінки (поширеність - 2%).

2. Післяпологовий смуток. Зазвичай, настає через 3 дні після пологів. Симптоми: дратівливість, плаксивість, тривога і неосяжне відчуття печалі (поширеність - 30-75%).

3. Післяпологова депресія (частота - 20-26%). Пік симптомів доводиться на 4-6-й тижні і характеризується так званим «емоційним онімінням», яке часто супроводжується відстороненістю не тільки від дитини і сім'ї, а й від усього світу. З'являється постійна втома, проблеми зі сном, різкі зміни апетиту в сторону неконтрольованого переїдання або, навпаки, практично повна втрата апетиту. Несподівані метаморфози починають відбуватися і по відношенню до дитини. Мати, яка має післяпологову депресію, або стає зациклена і схиблена на своїй дитині, в такому випадку часто страждає і батько дитини, так як вся увага сконцентрована на стані малюка. Така поведінка матері та надмірна турбота часто стають грунтом для різних конфліктів в сім'ї. Або, існує інший сценарій розвитку подій, в якому мати ніби забуває про дитину і втрачає до неї інтерес. З точки зору емоційної складової ця ситуація більш небезпечна, так як ситуація гіперопіки рідко здається тривожним дзвіночком і найчастіше сприймається як нормальна поведінка, а ось відсутність інтересу до власної дитини може дуже сильно похитнути психіку матері, яка і так перебуває в постійному стресі.

Чи зникне депресія сама і як її подолати?

Ви можете розслабитися в разі посттравматичного синдрому і післяпологового смутку, яким дійсно властиво зникати самостійно через певний час. Але якщо ви побачили багато з симптомів післяпологової депресії, то ось декілька порад, які допоможуть вам впоратися з нею:

1. Поговоріть про ваш стан з близькими людьми.

Розкажіть, що вас турбує, чого ви боїтеся і які думки стали частими гостями у вашій голові. У такому стані дуже важливо отримати підтримку і турботу від людей, які вас оточують в даний момент.

2. Дотримуйтеся правильного харчування.

Завдяки здоровому раціону, ви будете отримувати безліч корисних мікроелементів. Спробуйте планувати раціон на тиждень і експериментувати з новими стравами. Це допоможе відволіктися, а ваш організм скаже вам тільки спасибі!

3. Додайте фізичну активність в своє життя.

Почніть займатися спортом хоча б 10 хвилин в день або влаштовуйте тривалі прогулянки. Доведено, що фізична активність полегшує симптоми депресії і надає антидепресантний ефект.

4. Відпочивайте і виділяйте час для себе.

Намагайтеся щодня виділити 1-2 години для себе. В цей час ви можете почитати улюблену книгу, подивитися новий фільм або просто посидіти в тиші. Також не забувайте про якісний сон, який є запорукою гарного настрою і продуктивного дня.

Дотримуйтесь цих порад регулярно і результати не змусять себе чекати! І пам'ятайте, що кожна жінка може зіткнутися з післяпологовою депресією. Головне - це щосили намагатися зібрати свій світ воєдино і, при необхідності, вчасно звернутися по допомогу до психотерапевта.

Наші переваги
Точність
У домашніх умовах - точність результату 99%
Чутливість
Висока чутливість тестів на визначення овуляції - 25 мМО/мл та вагітності - 10 мМО/мл
Зручність
У будь-який час у будь-якому місці
Надійність
За 10 років більше 15 млн. жінок обрали продукцію HomeTest