UA
UA
Здорова дитина - відповідальність батьків

Здорова дитина - відповідальність батьків

Є багато способів виховати щасливих, здорових та добре налаштованих дітей, але в цій статті дамо декілька підказок, на які дуже часто батьки не звертають уваги. Підказки неймовірно прості та очевидні, але якщо їх уникати, це може погано вплинути на емоційне та/або фізичне здоров’я дитини.

1. Пропонуйте дітям свіжі фрукти та овочі, вживання яких щодня корисно для серця, допомагає захистити організм дитини від раку в майбутньому та запобігти ожирінню. На жаль, дітей, яким пропонують, скажімо, брокколі, не дуже переконають посилання на наукову літературу. Тому Їх потрібно змалечку привчати любити фрукти та овочі. Зрозумійте, коли діти відмовляються від якоїсь їжі, це часто відбувається через незнайомство з нею, а не через справжню неприязнь. Тож пропонуйте одну і ту ж їжу багато разів, можливо, в різних видах або по-різному оброблену. Незважаючи на те, що немовлята охоче пробують нові продукти, старшим дітям може знадобитися 15 спроб, перш ніж їм сподобається або вони звикнуть до нового продукту.

2. Привчайте мити руки. Руки людей є джерелом номер один для розповсюдження інфекції. Ми переносимо мікроби з рук до організму, коли торкаємось очей, рота або носа. А маленькі діти дуже часто торкаються свого обличчя. Частота торкань може досягати до 50 разів на годину. Для зменшення кількості мікробів на руках, мийте або протирайте дверні ручки, іграшки та інші поверхні. Але пам’ятайте, що все добре в міру. Надто дезинфіковані поверхні не гартують імунітет дитини. Тож, навчайте дитину звичайним правилам гігієни: мити руки після вулиці, громадського транспорту, тварин та перед їжею.

3. Вакцінуйте вчасно. В Україні думка батьків щодо вакцинації досить неоднозначна. Одні вважають це зайвим через ускладнення після вакцинації, другі - пропускають сроки, треті - навпаки, не пропускають жодної. Тому розповімо, чому саме вчасне вакцинування дуже важливе. Немовлятам та дітям молодшого віку потрібно вводити вакцини саме у визначений термін, коли вакцина найбільш ефективна. Цей термін починається тоді, коли їх імунна система розвинена настільки, щоб реагувати, але до того, як вони піддаються найвищому ризику від найнебезпечніших захворювань. Відхилення від графіка не гарантує ефективності, а затримки можуть сприяти збільшенню побічних ефектів. Як показують дослідження, наприклад, вакцини від кору вдвічі частіше можуть викликати фебрильні напади при надто пізньому введенні.

4. Зверніть увагу на зуби дитини. Багато батьків не приділяють достатньої уваги здоров’ю зубів через те, що “Та нехай, молочні ж, все одно випадуть”. Навіть легкий карієс може вплинути на здоров’я дитини, спричиняючи біль, погане харчування, перерваний сон або навіть потрапляння до лікарні через стоматологічну інфекцію. Якщо не турбуватися про молочні зуби, корінні можуть “вилізти” вже хворими. І тоді і лікування буде дорожчим, і процес неприємнішим. На щастя, просте чищення двічі на день захищає зуби, тож, користуйтеся цією простою порадою.

5. Дотримуйтеся режиму сну змалечку. Згідно з дослідженнями в педіатрії, поганий або короткочасний сон може стати причиною гіперактивності. Це може вплинути не лише на шкільні показники і проблеми з поведінкою, а також на гормон лептин, який сигналізує про насичення їжею. Тому діти, які не висипаються, можуть частіше мати надмірну вагу або ожиріння.

Хороша новина полягає в тому, що поведінкові наслідки поганого сну є оборотними, і минають, коли дитина переходить на звичайний режим сну, незалежно від того, скільки їй років. Кількість часу, необхідна для сну: діти від року до 3х - від 11 до 14 годин, дошколятам - від 10 до 13 годин, дітям шкільного віку - від 9 до 11 годин. Якщо ви будете читати книгу, цілувати на ніч та укладати дитину в один і той же час щовечора (до 21:00!), вона знайде свій природний ритм і буде засинати без проблем.

6. Захищайте ніжну шкіру дитини. Вплив сонячного випромінювання має руйнівну дію на шкіру в будь-якому віці, а в дитинстві сонячні опіки особливо ризиковані. Чим раніше в житті дитини пошкоджуються клітини шкіри, тим більше шансів на розвиток раку шкіри протягом усього життя. Діти особливо чутливі до шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання, оскільки їх шкіра має тонший зовнішній захисний шар, ніж у дорослого. Окрім спеціальних засобів, захищайте дітей тонким бавовняним одягом білого кольору, широкополою шляпою, і, наскільки це можливо, тримайте їх у тіні.

7. Використовуйте ремені безпеки. Національне управління безпеки дорожнього руху повідомляє, що троє з чотирьох дітей не пристібнуті належним чином у транспортних засобах. Для безпеки власної дитини обов’язково дотримуйтесь інструкцій в автомобільному кріслі або спеціальному дитячому сидінні та використовуйте ремені безпеки.

8. Наполягайте на шоломі при катанні на будь-чому з колесами. В одній дитячій лікарні на полиці при вході лікарі поставили потрісканий шолом із запискою 13-річного велосипедиста, де написано: "Цей шолом врятував мені життя, коли моя голова зіштовхнулася з капотом автомобіля". Це нагадування про те, що носіння шолому може запобігти серйозним травмам. Проте 40% дітей взагалі не носять шоломи під час катання на велосипеді, скейті або роликах, а більше третини носять їх неправильно (за опитуваннями Safe Kids Worldwide).

Так, діти часто скаржаться, що шолом незручний, але якщо він надітий правильно, то проблем зі зручністю бути не повинно. Ось як дізнатись, чи правильно він надітий: шолом повинен знаходитися на ширині двох пальців над бровами і не ковзати. Затягніть ремінець підборіддя, доки він не притиснеться; під ремінець не повинно поміщатися більше одного пальця. Коли дитина широко відкриває рот, шолом повинен тиснути їй на голову. Відрегулюйте його так, щоб лівий і правий ремінці утворювали літеру Y нижче її вух.

9. Прищеплюйте дитині любов до спорту. Всі ми знаємо прислів’я “рух - це життя”. І якщо любов до спорту та руху не привити з народження, потім може бути запізно. Прививати з народження не так складно, як може здатися на перший погляд. Можна почати зі звичайних масажів та гімнастики, або з плавання, це не лише стимулює кровообіг та тренує м’язи, завдяки гімнастиці у малюків зменшуються коліки. З дітьми постарше можна разом танцювати чи грати в активні ігри на вулиці: в м’яч, бумеранг, запускати змія, тощо. З підлітками можна кататися на роликах, велосипеді або грати в бадмінтон. Знайдіть те, що вам з дитиною до душі, так і час разом проведете, і про фізичне здоров’я потурбуєтеся :).

10. Зверніть увагу на позу дитини при сидінні за гаджетами. В наш час нестримних технологій діти все більше часу проводять за гаджетами. Але важливо те, в якій позі вони проводять цей час. Ось наглядний приклад: голова дорослої людини важить близько 5 кілограмів, і шия без напруги витримує такий тягар. Але чим більше нахил, тим тяжче їй стає. Так, кут в 60 градусів збільшує напругу на шию до 27 кілограмів. А що коїться з хребтом та шиєю, коли напруга занадто велика? Правильно, викривляється хребет, розвивається остеохондроз та з’являються болі. Тож, привчайте дитину сидіти правильно не лише за гаджетами, а й контролюйте позу навіть під час їжі та виконання домашніх завдань.

І, наостанок, все це ви знаєте і без цієї статті. Можливо, навіть так і робите. Вважайте, що ми просто по-дружньому вам нагадали ;). Бережіть себе та своїх діток і будьте здорові!

Наші переваги
Точність
У домашніх умовах - точність результату 99%
Чутливість
Висока чутливість тестів на визначення овуляції - 25 мМО/мл та вагітності - 10 мМО/мл
Зручність
У будь-який час у будь-якому місці
Надійність
За 10 років більше 15 млн. жінок обрали продукцію HomeTest