UA
UA
Лікування менопаузи і супутні захворювання

Лікування менопаузи і супутні захворювання

При настанні менопаузи перше запитання, яке може виникнути у жінки "Що робити і як лікуватися?". Але перед тим, як випробовувати на собі поради знайомих і засоби народної медицини, знайте - сама по собі менопауза не потребує лікування! Допомога лікаря може знадобитися лише в тому випадку, якщо є супутні захворювання або сама менопауза проходить занадто болісно.

Ускладнення, які можуть виникнути внаслідок менопаузи.

Після настання менопаузи збільшується ризик певних захворювань, таких як:

Захворювання серця і судин. Коли рівень естрогену знижується, збільшується ризик серцево-судинних захворювань. Тому важливо регулярно займатися спортом, дотримуватися здорового харчування і підтримувати нормальну вагу. Можна звернутися до лікаря за порадою, як захистити своє серце, наприклад, знизити рівень холестерину або кров'яний тиск, якщо він занадто високий.

Остеопороз. Цей стан призводить до того, що кістки стають крихкими і слабкими, що збільшує ризик переломів. Протягом перших декількох років після менопаузи втрачається щільність кісткової тканини. Жінки в постменопаузі з остеопорозом особливо схильні до переломів хребта, стегон і зап'ясть.

Нетримання сечі. У міру того, як тканини піхви і уретри втрачають еластичність, жінка може відчувати часті, раптові і сильні позиви до сечовипускання, особливо при кашлі, чханні, сміху або підйомі важких предметів (нетримання при напрузі). Також може з'явитися схильність до інфекцій сечовивідних шляхів. У цьому випадку лікар може порекомендувати зміцнення м'язів тазового дна за допомогою вправ Кегеля і місцевого естрогену.

Сексуальна функція. Через зниження вироблення вологи і втрати еластичності можливий дискомфорт і невелика кровотеча під час статевого акту. Крім того, зниження чутливості може знизити лібідо.

Збільшення ваги. Багато жінок набирають вагу під час менопаузального переходу і після менопаузи через уповільнення метаболізму.

Існує безліч ефективних способів полегшити симптоми менопаузи, від зміни способу життя до гормональної терапії. Але якщо справа стосується гормонів, то краще проконсультуватися з гінекологом.

Зазвичай, усунення симптомів менопаузи направлено на полегшення самопочуття і запобігання або лікування хронічних станів, які можуть виникнути з віком.

Лікування може включати:

  • Профілактична медична допомога зазвичай включає рекомендовані скринінгові тести, такі як колоноскопія, мамографія і скринінг тригліцеридів. Лікар також може порекомендувати й інші тести та обстеження, включаючи тестування щитовидної залози або обстеження грудей і органів малого тазу.
  • Гормональна терапія (або терапія естрогенами) - найбільш ефективний варіант лікування припливів при менопаузі. Залежно від особистої та сімейної історії хвороби лікар може порекомендувати гормони в мінімальній дозі і на короткі терміни, необхідні для полегшення симптомів. Гормони також можуть допомогти запобігти втраті кісткової маси. Але призначенням гормональної терапії повинен займатися тільки лікар, так як тривале або безконтрольне її використання може викликати серцево-судинні захворювання або навіть рак грудей. Обов'язково обговоріть з лікарем переваги і ризики гормональної терапії конкретно для вас.
  • Антидепресанти в низьких дозах. Деякі антидепресанти, що відносяться до класу селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), можуть зменшити припливи при менопаузі. Низькі дози антидепресантів для лікування припливів можуть бути корисні жінкам, які не можуть приймати гормони за станом здоров'я. Проконсультуйтеся з лікарем, які саме антидепресанти підійдуть саме вам.
  • Ліки для профілактики або лікування остеопорозу при менопаузі. Залежно від індивідуальних потреб лікар може порекомендувати ліки для профілактики або лікування остеопорозу, які допоможуть знизити втрату кісткової маси і ризик переломів. Це можуть бути добавки з вітаміном D для зміцнення кісток.

Перш, ніж прийняти рішення по будь-якій формі лікування, поговоріть зі своїм лікарем про можливі варіанти, а також про ризики та переваги, пов'язані з кожним з них. Щорічно переглядайте варіанти лікування, так як ваші потреби можуть змінитися. Та все це не означає, що потрібно панікувати і засмучуватися, це означає, що потрібно просто більше приділити уваги своєму здоров'ю, ніж раніше.

Наші переваги
Точність
У домашніх умовах - точність результату 99%
Чутливість
Висока чутливість тестів на визначення овуляції - 25 мМО/мл та вагітності - 10 мМО/мл
Зручність
У будь-який час у будь-якому місці
Надійність
За 10 років більше 15 млн. жінок обрали продукцію HomeTest