UA
UA
Діагностика та причини виникнення менопаузи

Діагностика та причини виникнення менопаузи

Менопауза є природним біологічним процесом. Такі симптоми, як припливи і емоційна напруженість можуть стати причиною поганого сну, нестачі енергії або позначитися на емоційному здоров'ї. Отже, як же зрозуміти, що почалася менопауза?

Діагностика.

Перш за все, звичайно, звернутися до лікаря-гінеколога. Звичайних симптомів менопаузи достатньо, щоб визначити наступ менопаузального переходу. Для діагностики менопаузи аналізи, зазвичай, не потрібні. Але за певних обставин лікар може порекомендувати аналізи крові, щоб перевірити рівень:

  • фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) і естрогену (естрадіолу), тому що рівень ФСГ збільшується, а рівень естрадіолу знижується в міру настання менопаузи,
  • тиреотропний гормон (ТТГ), оскільки недостатня активність щитовидної залози (гіпотиреоз) може викликати симптоми, схожі на симптоми менопаузи,
  • також можна перевірити рівень ФСГ в сечі за допомогою домашнього тесту.

Причини менопаузи:

  • Природне зниження репродуктивних гормонів. У міру наближення жінки до 30-річного віку її яєчники починають виробляти менше естрогену і прогестерону (гормони, що регулюють менструальний цикл) і фертильність знижується. До 40 років тривалість менструального циклу може скоротитися або збільшитися, переноситися важче або легше, можлива зміна частоти виділень. Зрештою, яєчники перестануть виробляти яйцеклітини і у жінки повністю припиниться менструація (в середньому до 51 року).
  • Видалення яєчників (оваріектомія). Як уже сказано вище, яєчники виробляють гормони, які регулюють менструальний цикл. Тому, операція з видалення яєчників викликає стрімку менопаузу. Місячні припиняються і з'являються симптоми менопаузи. На жаль, ознаки та симптоми можуть бути цілком серйозними, так як гормональні зміни відбуваються раптово, а не поступово протягом декількох років.
  • Видалення матки (гістеректомія) зазвичай не викликає менопаузу відразу ж. Хоча менструація після цього і припиняється, яєчники продовжують виробляти яйцеклітини і естроген з прогестероном.
  • Хіміо- або променева терапія. Дані методи лікування пухлин також можуть спровокувати початок менопаузи. Причому, це може відбутися не тільки по закінченні лікування, а й під час. Але таке трапляється не завжди, тому якщо не плануєте вагітніти, краще предохоронятися. Променева терапія впливає на функцію яєчників, тільки в тому випадку, якщо опромінення спрямовано саме на яєчники. Терапія ж інших частин тіла, таких як тканини грудей, голови і шиї, не вплине на початок менопаузи.
  • Первинна недостатність яєчників. Приблизно у 1% жінок менопауза починається раніше 40 років. Передчасна менопауза може виникнути через нездатність яєчників виробляти нормальний рівень репродуктивних гормонів (первинна недостатність яєчників). Це може бути пов'язано з генетичною спадковістю або аутоімунним захворюванням. Але часто причину передчасної менопаузи виявити дуже складно. Зазвичай, жінкам з передчасною менопаузою рекомендована гормональна терапія до природного віку менопаузи, щоб захистити мозок, серце і кістки.

При будь-яких симптомах менопаузи не відкладайте візит до лікаря.

Наші переваги
Точність
У домашніх умовах - точність результату 99%
Чутливість
Висока чутливість тестів на визначення овуляції - 25 мМО/мл та вагітності - 10 мМО/мл
Зручність
У будь-який час у будь-якому місці
Надійність
За 10 років більше 15 млн. жінок обрали продукцію HomeTest