UA
UA
Чи можлива овуляція та вагітність під час менопаузи

Чи можлива овуляція та вагітність під час менопаузи

Період, в якому у жінки може настати менопауза, це вік приблизно від 45 до 58 років (у середньому вона настає у 52 роки). Однак, у деяких жінок менопауза може настати і раніше, наприклад, через перенесені операції або певні види медикаментозного лікування.

Але незалежно від того, настає менопауза з певної причини або через вік, у деяких жінок може постати питання: “А чи є взагалі шанс завагітніти після настання менопаузи (особливо, якщо вона раніше терміну) і виносити здорову дитину?”.

Розглянемо по порядку:

1. Якщо менопауза трапилася через медикаментозне чи оперативне втручання, а жінка ще не досягла стандартного періоду менопаузи, то шанс завагітніти природним шляхом однозначно є. Так як менопауза вважається такою, що настала, якщо у жінки немає менструацій протягом 12 місяців і більше, до цього моменту лікар не виключить можливість вагітності.

2. До 40 років рівень естрогену починає поступово знижуватись і менструації можуть стати нерегулярними. Цей період називають "пременопаузою" і може тривати в середньому від 6 до 15 років. Тим не менш, менструації та овуляції у жінок у цей період продовжуються, хоча можуть виходити з циклу.

Буває так, що в передменопаузальний період деяких жінок місячні можуть припинитися на кілька місяців, потім знову з'явитися, але овуляції при цьому можуть тривати. А доки є овуляції і у випадку, якщо яєчники виробляють життєздатну яйцеклітину, яка здатна запліднитись, зачаття можливе.

3. І, нарешті, якщо у жінки повністю відсутні менструації протягом 12 місяців і більше, то це вже вважається менопаузою і завагітніти природним шляхом навряд чи вдасться (хоча в історії і траплялися такі випадки, але відсоток дуже невеликий). У періоді менопаузи є шанси зачати дитину, скориставшись послугами репродуктолога, який може порекомендувати завагітніти за допомогою допоміжних репродуктивних технологій, таких як ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) та інші. Таку процедуру проводять як під час пременопаузи, так і постменопаузи.

Згідно зі статистикою з жінок віком 25 років лише 4,5% не можуть зачати дитину природним шляхом. У 38 років ця цифра становить вже 20%, в 41 рік збільшується до 50%, в 45 років показник сягає 90% і в 50 років становить майже 100%. Дослідження було проведено приблизно на 58 000 жінок.

Тому, зазвичай, фахівці рекомендують завагітніти до 30 років, але це не завжди виходить з різних причин, і коли жінка вирішує зачати дитину після 35-45, виникають складності із зачаттям природним шляхом. Це відбувається тому, що з наближенням жінки до менопаузи, знижується вироблення статевих гормонів, кількості та якості яйцеклітин, а це, у свою чергу, знижує шанси завагітніти.

Але навіть перебуваючи в періодах пременопаузи та менопаузи, жінка може підвищити шанси зачаття (не важливо яким шляхом): дотримуватися здорового та збалансованого харчування, регулярно виконувати фізичні вправи, уникати стресових ситуацій. Як перевірку настання овуляції можна використовувати спеціальні тест-смужки на овуляцію.

Тому перед плануванням вагітності важливо розуміти, що шанс на природне та здорове зачаття, навіть з використанням допоміжних репродуктивних технологій, помітно зменшується з віком. Ми не лякаємо і не закликаємо народжувати, не обміркувавши, тільки тому що "час іде", але чим раніше ви почнете про це замислюватися і мати додаткову інформацію, тим легше вам буде планувати цей важливий життєвий період.

Наші переваги
Точність
У домашніх умовах - точність результату 99%
Чутливість
Висока чутливість тестів на визначення овуляції - 25 мМО/мл та вагітності - 10 мМО/мл
Зручність
У будь-який час у будь-якому місці
Надійність
За 10 років більше 15 млн. жінок обрали продукцію HomeTest