UA
UA
12 речей, які слід знати про менопаузу

12 речей, які слід знати про менопаузу

У жінок старше визначеного віку настає менопауза (клімакс). Вона може викликати безліч змін в організмі жінки, тому в цій статті розглянемо найчастіші запитання, які можуть виникнути в цей період. 

1. Отже, найперше питання, яке може виникнути “Що таке менопауза і звідки вона береться”?

Менопауза визначається, як відсутність менструації протягом одного року. А з’являється вона внаслідок зменшення вироблення естрогену та прогестерону в яєчниках.

              2.  Які симптоми при менопаузі?

              Біля 75% жінок відчувають приливи, які можуть з’являтися як вдень, так і вночі. Деякі жінки можуть відчувати біль в м'язах і суглобах, а також перепади настрою. Але ці симптоми можуть також бути передвісником змін у гормонах, життєвих обставинах, а не в самих процесах старіння.

             3. Що таке “приливи” і як дізнатися, що це саме вони?

           Під час приливів жінка відчуває підвищення температури тіла. Вони впливають на верхню половину тіла, а шкіра може почервоніти. Цей прилив тепла може викликати потовиділення, частіше серцебиття та головокружіння. Після приливу жару жінці може різко стати холодно. Ці відчуття можуть бути декілька разів на день впродовж одного або навіть декількох років.

Існують деякі речі, які можуть збільшити кількість приливів та посилити симптоми, тому краще їх уникати:

 • вживання алкоголю, кофеїну та гострої їжі,
 • почуття стресу,
 • надмірна спека,
 • надмірна вага,
 • паління.

Деякі з цих технік можуть допомогти зменшити приливи та їх симптоми:

 • Носіть одяг в декілька шарів - коли вас “кине в жар”, просто зніміть те, що зверху.
 • Вдома або в офісі використовуйте кондиціонер, вентилятор або віяло.
 • Робіть дихальні вправи під час приливу.
 • Якщо самим впоратися з приливами не вдається, можна звернутися до лікаря, який пропише гормональну терапію або інші ліки.

            4. В якому віці настає менопауза?

          Середній вік, в якому може з’явитися менопауза - 51 рік. У більшості жінок вона настає десь у віці від 45 до 55 років. У деяких жінок початкова стадія зниження функції яєчників може розпочатися протягом кількох років до цього. У декого менструальний цикл продовжується і після 50 років. Вважається, що вік настання менопаузи визначається генетично, але є такі фактори, які можуть прискорити її настання, наприклад, паління або хіміотерапія.

           5. Яка різниця між перименопаузою та менопаузою?

          Перименопауза відноситься до періоду часу безпосередньо перед початком менопаузи. Період перименопаузи означає, що вироблення гормонів яєчниками починає зменшуватися і жінка вже може відчувати деякі симптоми, наприклад, приливи. Менструальний цикл може стати нерегулярним.

           6. Як менопауза впливає на здоров'я кісток?

         Зниження вироблення естрогену може зменшити кількість кальцію у кістках. Це може викликати остеопороз та збільшити ймовірність переломів стегна, хребта, тощо. У багатьох жінок відбувається втрата кісткової маси в перші кілька років після останньої менструації.

Для здоров’я кісток:

 • обирайте продукти з високим вмістом кальцію, наприклад, молочні продукти або темну зелень,
 • приймайте вітамін D,
 • регулярно виконуйте фізичні вправи,
 • зменшіть споживання алкоголю,
 • уникайте паління

           7.  Чи пов’язана менопауза з хворобами серця?

        Під час менопаузи може виникнути захворювання, пов’язане з серцем, таке як запаморочення або прискорене серцебиття. Знижений рівень естрогену може перешкодити організму утримувати артерії гнучкими. Це може вплинути на кровотік.

Спостереження за вагою, здорове та збалансоване харчування, фізичні вправи та непаління істотно зменшать ризик серцевих захворювань.

         8. Чи впливає менопауза на набір ваги?

        Зміна рівня гормонів може призвести до набору ваги. Зосередьтеся на дотриманні збалансованого харчування, регулярних фізичних вправах та практикуванні інших здорових звичок, щоб контролювати свою вагу. Надмірна вага може збільшити ризик серцево-судинних захворювань, діабету тощо.

        9. Чи буде жінка відчувати ті ж симптоми, що її родичі або подружки?

        Симптоми менопаузи у різних жінок можуть відрізнятися, навіть якщо вони родичі. Це означає, що жінці доведеться управляти менопаузою індивідуально. Те, що працювало для матері чи подружки, може не підійти вам.

        10. Як дізнатися, чи настала менопауза, якщо була гістеректомія?

     Якщо матку хірургічно видалили через гістеректомію, жінка може не знати, що в неї менопауза, доки не відчує припливу.

     Це також може трапитися, якщо у жінки була абляція ендометрію і яєчники не були видалені. Абляція ендометрію - це видалення слизової оболонки матки для лікування рясних менструацій.

     Якщо будь-які симптоми відсутні, то визначити, як функціонують яєчники допоможе аналіз крові, щоб з’ясувати рівень естрогену.

      11. Чи безпечне гормональне лікування менопаузи?

     Для лікування припливів та запобігання втрати кісткової маси є декілька гормональних методів лікування, схвалених FDA (управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів). Переваги та ризики залежать від тяжкості припливів та втрати кісткової тканини, а також від загального здоров'я жінки. Але перш, ніж випробовувати будь-яку гормональну терапію, обов’язково треба порадитися зі своїм лікарем.

     12.  Чи існують негормональні варіанти лікування симптомів менопаузи?

Одним з методів не гормонального лікування є зміна способу життя, яка включає:

 • нормалізація ваги,
 • фізичні вправи,
 • зниження кімнатної температури,
 • відмова від їжі, що посилює симптоми,
 • одягання у легкий бавовняний одяг шарами.

Отже, менопауза є природною частиною життєвого циклу жінки і коли це станеться, не треба впадати у відчай. Треба бути готовою до нового життя, знати, з чим ви стикаєтеся і виконувати нескладні рекомендації. Тож, все буде добре!

Наші переваги
Точність
У домашніх умовах - точність результату 99%
Чутливість
Висока чутливість тестів на визначення овуляції - 25 мМО/мл та вагітності - 10 мМО/мл
Зручність
У будь-який час у будь-якому місці
Надійність
За 10 років більше 15 млн. жінок обрали продукцію HomeTest