UA
UA
Вагітність в умовах пандемії

Вагітність в умовах пандемії

Вагітність - це особливий стан жінки, що іноді супроводжується хвилюваннями та страхами. Але в умовах пандемії до стандартних страхів вагітної додається ще й додаткова тривога через коронавірус.

У цій статті ви знайдете відповіді на запитання вагітних про COVID-19, а також поради експертів про те, як забезпечити безпечну вагітність під час пандемії. Джерело: unicef.org.

1. Якщо я вагітна, чи схильна я до більш високого ризику зараження COVID-19?

Вагітні жінки не схильні до підвищеного ризику зараження, але при цьому схильні до більш високого ризику ускладнень і передчасних пологів, якщо вже захворіли на коронавірус. Тому дуже важливо, щоб ви і люди навколо вас вживали запобіжні заходи для захисту і зверталися за медичною допомогою якомога раніше при виявленні перших симптомів.

2. Що робити, щоб захистити себе від COVID-19 під час вагітності?

Вагітним жінкам слід вживати такі ж запобіжні заходи, як всім іншим:

- вакцинуйтеся (після консультації з лікарем),

- носіть маску, якщо немає можливості дистанціюватися від людей,

- уникайте або дотримуйтеся дистанції в погано вентильованих або людних місцях,

- регулярно мийте руки водою з милом і користуйтеся дезінфекуючими засобами.

3. Чи можна вакцинуватися, перебуваючи у положенні?

Хоча даних про вакцинацію вагітних мало, кількість доказів безпеки вакцини під час вагітності зростає. Тому ви можете зробити щеплення, якщо вагітні, заздалегідь проконсультувавшися із лікарем.

4. Чи слід мені вакцинуватися, якщо я годую грудьми?

Так. Оскільки в жодній із нинішніх вакцин проти COVID-19 немає живого вірусу, тому немає ризику передачі його дитині через грудне молоко від вакцини. Фактично антитіла, які з'являться у мами після вакцинації, можуть проходити з грудним молоком і захищати дитину.

5. Планую завести дитину. Чи може вакцинація вплинути на фертильність?

Ні, можливо, ви бачили помилкові заяви у соціальних мережах, але немає жодних доказів того, що будь-яка вакцина може вплинути на фертильність у жінок чи чоловіків.

6. Якщо я захворіла на “корону”, чи може вона передатися дитині?

На сьогоднішній день активний вірус, що викликає інфекцію, не був виявлений у рідині в утробі матері або грудному молоці. Найкраще, що ви можете зробити, це вжити всіх необхідних запобіжних заходів, щоб не заразити малюка.

7. Чи небезпечні допологові огляди?

Багато майбутніх матерів побоюються ходити на прийом. Але як під час вагітності, так і після народження дитини важливо отримувати професійну підтримку та рекомендації, включаючи планові щеплення. Обговоріть зі своїм лікарем про найбезпечніший спосіб записатися на прийом для вас та вашої дитини.

8. Чи може мій партнер чи член сім'ї перебувати поруч під час пологів?

Це залежить від того населеного пункту та пологового будинку, де ви плануєте народжувати. Але за загальноприйнятими правилами дозволяється, щоб поблизу був хтось, хто підтримає вас, звичайно, при належних запобіжних заходах.

9. Якщо я захворіла на коронавірус, чи можу я годувати дитину грудьми?

Так. Передача активного вірусу через грудне молоко на сьогоднішній день не виявлена, тому немає причин уникати грудного вигодовування.

10. Як захистити новонародженого від вірусу?

Намагайтеся обмежити контакти з усіма, окрім сім'ї. Хоча зараз нелегкий час, у ньому також можна знайти позитивні сторони. Наприклад, це гарний час, щоб згуртуватися з сім'єю та зосередитися на проведенні часу з новонародженим.

Звичайно, пандемія внесла свої корективи до стандартного плану вагітності та пологів, але важливо навіть у цей час залишатися спокійною та впевненою в тому, що все буде добре і, звичайно ж, дотримуватися правил безпеки.

При плануванні вагітності на допомогу прийдуть тести HomeTest на вагітність і овуляцію. Запитуйте в аптеках вашого населеного пункту або замовляйте на сайті home-test.com.ua.

Наші переваги
Точність
У домашніх умовах - точність результату 99%
Чутливість
Висока чутливість тестів на визначення овуляції - 25 мМО/мл та вагітності - 10 мМО/мл
Зручність
У будь-який час у будь-якому місці
Надійність
За 10 років більше 15 млн. жінок обрали продукцію HomeTest