Як читати результат тесту на вагітність?

Як читати результат тесту на вагітність?Невелика затримка менструації, нудота зранку, хворобливі відчуття в молочній залозі, зміна смакових пристрастей, - усі ці симптоми можуть виявитися ознаками вагітності. Якщо Ви припускаєте, що завагітніли - придбайте в аптеці тест на визначення вагітності.

 Перш ніж приступити до проведення тесту, обов'язково ознайомтеся з інструкцією до нього. Річ у тому, що попри те, що практично усі тести мають один принцип дії, все ж, вони мають і відмінності, і, незнання або недотримання інструкцій при проведенні тестування, можуть стати перешкодою в отриманні точного і достовірного результату.

 Зазвичай, проводити тест можна у будь-який час доби, але пам'ятаєте, що концентрація ХГЧ (гормону вагітності) переважає саме в уранішній сечі. Тобто, на ранніх термінах вагітності, краще всього проводити тестування уранці. Також, перед проведенням тесту на вагітність рекомендується не зловживати прийомом рідини і мочогонних препаратів.

 Після того, як Ви ознайомилися з інструкцією і виконали тест відповідно до її рекомендацій, Вам треба розшифрувати результат. 

 Майже усі тести мають особливу зону, де повинні з'явитися смужки:

  • С (контрольна смужка) - ця смужка, з'явившись, свідчить про справність тестової системи, і підтверджує, що результати тестування достовірні.
  • Т (тест-смужка) - ця смужка реагує на ХГЧ (гормон вагітності) в сечі. Прояв цієї смужки на тесті свідчить про можливу вагітність.

 

Як читати результат тесту на вагітність?

Результат тесту на вагітність:

Результат тесту на вагітність може бути позитивним (вагітність можлива) або негативним (вагітність маловірогідна). У більшості випадків позитивний результат тесту визначається появою другої кольорової смужки (Т). Бліда, слабо забарвлена або не чітка друга тест-смужка (Т), в деяких випадках, також може означати позитивний результат, проте, для повної упевненості, у такому разі тест треба повторити ще раз через декілька днів.

Після проведення тесту виходить один з трьох результатів:

  1. На тесті одна видима смуга (С) - це означає, що вагітності немає. Результат можна вважати підтвердженим, якщо упродовж 10 хвилин друга смужка (Т) не проявилася.
  2. Дві кольорові смужки на тесті говорять про наявність вагітності. Найчастіше результат проявляється впродовж 5-10 хвилин. Наявність на тесті світлої або слабоокрашенної тестової смужки (Т) говорить про те, що, тест проводився на занадто маленькому терміні, або не у ранковий час.
  3. Немає смужок - тестування виконане невірно, або тест зіпсований. Причинами неправильного використання тесту можуть стати: утримування тесту в горизонтальному положенні упродовж 5-10 хвилин;
  4. недостатня кількість сечі що потрапила на тест смужку.

Результат тесту на вагітність не може бути достовірним якщо:

  • - ви використовуєте тест у котрого закінчився термін придатності;
  • - є присутньою патологічна вагітність;
  • - розвиток хоріонепітеліомы (пухлина, різко змінюється співвідношення гормонів вагітності);
  • - за наявності дисфункціональних захворювань яєчників.

Шановні жінки пам'ятаєте, що тільки досвідчений лікар-гінеколог в змозі на 100% визначити вагітність, так що ми рекомендуємо Вам не відкладати Ваш візит до нього.